2 sposoby na brak gotówki: jak pożyczać za darmo?

W życiu każdego z nas mają miejsce sytuacje nieprzewidziane, które wymagają od nas wygospodarowania gotówki. Jeżeli nie mamy oszczędności, wówczas jednym rozwiązaniem jest kredyt albo pożyczka. Niestety zaciąganie kredytu wiąże się ze sporymi wydatkami, w tym wypadku musimy liczyć się nie tylko z odsetkami, ale również z opłatami za prowizję i ubezpieczenie. Niekiedy można uniknąć takich wydatków. Czy to możliwe, aby pożyczyć pieniądze za darmo?

Karta kredytowa

Dla osób, które mają tendencję do wydawania pieniędzy, karta kredytowa nie jest najlepszym rozwiązaniem, bardzo często staje się ona przyczyną problemów finansowych i popadania w długi. Co więcej, w porównaniu do kredytów charakteryzuje się dosyć wysokim oprocentowaniem, mimo to może stanowić doskonały sposób na pozyskanie dodatkowej gotówki i to bez ponoszenia kosztów. Dokonując spłaty zadłużenia w okresie bezodsetkowym, czyli w czasie obejmującym liczbę dni pozostałych do końca bieżącego okresu rozliczeniowego i dodatkowe dni wyznaczone przez bank, można pożyczyć pieniądze za darmo. Podsumowując, zazwyczaj z darmowej pożyczki możemy korzystać aż przez 50 dni. To bardzo korzystne rozwiązanie, pod warunkiem, że będziemy spłacać raty w terminach. Nie jest to dobry sposób na uzyskanie dodatkowych środków dla każdego, nie mniej, jednak jeżeli mamy pewność, że damy radę spłacać zadłużenie w okresie bezodsetkowym jest to dobra alternatywa dla kredytu.

Chwilówka dla nowych klientów

Kredyty są tańsze od pożyczek, ale banki nie mają ofert, które umożliwiłaby pożyczenie pieniędzy za darmo (wyjątek Getin Bank – pożyczka do 2000 zł). Natomiast w niektórych instytucjach pozabankowych organizowane są tego typu promocje, które mają na celu przyciągnięcie nowych klientów. Ponieważ konkurencja na rynku jest duża, firmy pozabankowe coraz częściej zachęcają w ten sposób do korzystania ze swoich usług. Oczywiście przed podpisaniem umowy, warto dokładnie przeanalizować jej treść.