Jak zmusić bank do obniżenia oprocentowania kredytu?

Kredyt bankowy to jeden ze sposobów na to, aby pozyskać dodatkowe pieniądze. Jeżeli planujemy zaciągnięcie zobowiązania finansowego w instytucji bankowej, warto wiedzieć, że warunki kredytowania można negocjować. Niestety nie każdy klient zdaje sobie sprawę z tego, a to duży błąd.

Rozsądne zarządzanie budżetem

Bank ocenia klienta – jego zdolność kredytową, wydatki, pozycję w pracy. Jeżeli jesteśmy wiarygodnymi kredytobiorcami, ryzyko, że nie będziemy wywiązywać się z umowy kredytowej będzie niskie. Można dowieść, że jesteśmy rzetelni, potrafimy zarządzać domowym budżetem i można nam powierzyć pieniądze. Najlepszym argumentem przemawiający za tym, że jesteśmy godni zaufania są oszczędności. Im wyższy wkład własny, tym lepsze warunki kredytowania uzyskamy. Jeżeli mamy sporo odłożonych pieniędzy, jesteśmy dla banku bardziej wiarygodni i mamy zdecydowanie większe pole manewru podczas negocjacji.

Nieskazitelna historia kredytowa

Chociaż dla niektórych może brzmieć to absurdalnie, osoba, która nigdy nie brała pożyczki jest dla banku mniej wiarygodna, niż ta która zaciągnęła w przyszłości kredyt i spłacała go terminowo. Tak więc, jeżeli mamy za sobą spłacony kredyt, warto wykazać, że raty były regulowane terminowo i nie dopuściliśmy się żadnych zaniedbań. W ten sposób stajemy się bardziej wiarygodni i bank bez wątpienia nie odprawi nas z kwitkiem, nawet gdy będziemy mieć wymagania.

Bądź nieugięty

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo instytucjom bankowym zależy na kredytobiorcach, w końcu to oni generują największe zyski. Rozmawiając z ekspertem kredytowym, musimy być pewni swego, najlepiej dać mu do rozumienia, że znamy się na finansach i nie damy się zmanipulować. Jeżeli dobrze przygotujemy się do rozmowy, przedstawimy swoje mocne strony, wówczas możemy być pewni, że uda nam się wynegocjować dobre warunki współpracy – niższą marżę, niższą prowizję, czy zniesienie obowiązkowego ubezpieczenia, za które trzeba oczywiście zapłacić. Doradcy na pewno zależy na sprzedaży kredytu wiarygodnej osobie, dlatego nie zostaniemy odprawieni z kwitkiem. Warto negocjować, dzięki temu kredyt będzie dużo tańszy i więcej pieniędzy zostanie w naszej kieszeni w długim okresie.

NAJPOPULARNIEJSZY KREDYT HIPOTECZNY W POLSCESPRAWDŹ TERAZ
+