Czy istnieją bezpieczne strategie inwestycyjne?

Czy jest możliwe aby osiągać duże zyski z inwestowania nie ponosząc przy tym ryzyka? Teoretycznie tak, ale wymaga to od nas dużego nakładu czasu i pracy, przy czym nie możemy się skupiać tylko na jednej opcji działania. Trzeba pamiętać, że nie ma i nie będzie tego jedynego najlepszego rozwiązania, dzięki któremu odniesiemy pełen sukces. Aby się do tego jak najbardziej zbliżyć musimy połączyć różne narzędzia i stworzyć odpowiednią strategię.

Regularne zakupy to jedna z najprostszych, przy czym też i najskuteczniejszych metod inwestowania w sposób bezpieczny. Polega ona na tym, ze bez względu na to co się dzieje na rynku musimy konsekwentnie inwestować. Nie analizujemy szans, zagrożeń czy trendów. Co miesiąc inwestujemy taką samą kwotę.

Możemy także inwestować z dopuszczalnym kilkuprocentowym ryzykiem. Musimy jednak wszystko dobrze rozplanować w ten sposób aby jak najbardziej zniwelować ryzyko poniesienia strat. Jest to z pewnością dużo szybszy sposób pomnażania kapitału aniżeli w przypadku regularnego inwestowania, ale i też w tym nieco bardziej ryzykowny.

Wszystko zależy od naszej wiedzy i doświadczenia, a także od obrania odpowiedniej strategii. Nie możemy także pozwolić na to aby to w co będziemy inwestować stało się dziełem przypadku. Jeżeli sami nie potrafimy tego wszystkiego ustalić sięgnijmy po literaturę, artykuły na specjalistycznych forach czy też skorzystajmy z pomocy kogoś doświadczonego. Poprośmy o pomoc, radę w biurze maklerskim, ponieważ muszą być to działania dokładnie przemyślane. W końcu, jeśli chcemy działać na giełdzie musimy się nauczyć interpretować to co się dzieje na rynku, w gospodarce światowej, jaki wpływ na nasze inwestycje mogą mieć te wszystkie wydarzenia.

Otwórz mobilne konto osobiste z LWEM. Wypróbuj perfekcyjną bankowość w ING Banku Śląskim, zobacz teraz!
Poznaj najczęściej wybierany kredyt hipoteczny, dostępny także w programie „Mieszkanie dla Młodych”, zobacz więcej!
Sprawdź nową i bezpieczną bankowość mobilną w mBanku! Poznaj różne warianty kont i wybierz najlepsze, zobacz więcej!