Co to jest e-lokata?

Internet jest obecnie największym źródłem informacji, wirtualnych kontaktów społecznych i ogólnej wiedzy o świecie. To właśnie tam ludzie szukają ogłoszeń o pracę czy sprzedaż mieszkania, robią zakupy, rozmawiają ze znajomymi, a nawet płacą rachunki. W dzisiejszych czasach wielu z nas po prostu nie wyobraża sobie życia bez komputera i dostępu do sieci. Dlatego masa instytucji, także i banki wychodzą naprzeciw specyficznym potrzebom i oczekiwaniom młodego pokolenia. To właśnie przede wszystkim dla tej generacji przeznaczone są tak zwane e-lokaty.

Jak sama nazwa wskazuje, taki rodzaj oszczędzania ma miejsce w sieci. Oznacza to, że bez wychodzenia z domu możemy dokonywać kontroli naszych środków i na bieżąco obserwować, jak rosną po dodaniu określonych odsetek. Taki sposób jest oczywiście najlepszy dla ludzi, którzy znają się na obsłudze nowoczesnego sprzętu i chcą załatwiać własne sprawy bez tracenia czasu. Nie można jednak zapominać, że wizyty w banku nie da się uniknąć. Po pierwsze, większość banków wymaga, aby wnioskodawca, pragnący założyć e-lokatę, posiadał już w danej filii rachunek oszczędnościowy. Dopiero wówczas możliwe będzie podjęcie kolejnych kroków, które doprowadzą nas do założenia lokaty. Poza tym konieczne jest osobiste pojawienie się w banku, w celu podpisania umowy, jaka będzie regulować wszelkie warunki posiadania lokaty.

Jeżeli chodzi natomiast o opłacalność takiego rozwiązania, można powiedzieć, że warto w nie zainwestować. Okazuje się bowiem, że oprocentowanie znacznie przewyższa to, z którym mamy do czynienia w przypadku tradycyjnych sposobów odkładania pieniędzy. Właśnie dlatego wielu osób skłania się ku lokacie przez Internet, ponieważ posiada ona wiele zalet.

Jeżeli zatem interesuje nas to nowoczesne rozwiązanie, warto udać się do swojego banku i porozmawiać z doświadczonym ekspertem finansowym. Jeszcze nie wszystkie polskie banki oferują nam taką opcję, szacuje się jednak, że zmieni się to dosyć szybko. Ludzie oczekują różnych udogodnień i zawsze szukają propozycji jak najbardziej atrakcyjnych.

Otwórz mobilne konto osobiste z LWEM. Wypróbuj perfekcyjną bankowość w ING Banku Śląskim, zobacz teraz!
Poznaj najczęściej wybierany kredyt hipoteczny, dostępny także w programie „Mieszkanie dla Młodych”, zobacz więcej!
Sprawdź nową i bezpieczną bankowość mobilną w mBanku! Poznaj różne warianty kont i wybierz najlepsze, zobacz więcej!