Przegląd kont z moneyback

Moneyback od dłuższego czasu jest produktem, którym banki zachęcają swoich klientów do korzystania z usług i przeniesienia rachunku z innego banku. Dzięki niemu część poniesionych kosztów z tytułu płatności bezgotówkowych zostaje zwrócona klientowi. Jakie promocje obowiązują obecnie? Jest w czym wybierać. A że przenoszenie kont osobistych stało się szybkie proste, właściwie bez udziału bezpośredniego klienta (z wykorzystaniem Ogniva wystarczy jedynie złożyć wniosek i upoważnić bank do wszelkich czynności związanych ze zmianą), coraz chętniej z takich opcji korzystamy.

W jakich bankach znajdziemy ciekawe propozycje?

BNP Paribas i konto Optymalne oferuje moneyback w wysokości 2% nie więcej niż 300 zł rocznie (limit premii to 25 zł miesięcznie). Promocja dotyczy nowych klientów, którzy zdecydują się założyć konto osobiste, kartę kredytową i bankowość elektroniczną banku, warunkiem jest umożliwienie kontaktu za pomocą sms/maila. W ramach oferty nie ponosimy opłat za obsługę konta, kart i przelewy internetowe.

T-Mobile Usługi Bankowe posiada moneyback w wysokości 5% z limitem 15 zł miesięcznie (rocznie to 180 zł). Warunek to umożliwienie przesyłania informacji handlowych i posiadanie karty T-Mobile z transakcjami minimum 200 zł miesięcznie bezgotówkowo. Po upływie 6 miesięcy (taki czas obejmuje oferta) można przedłużyć moneyback poprzez zawarcie umowy na chociaż jeden aktywny produkt kredytowy banku. Oczywiście bank nie pobiera opłat za obsługę rachunku i transakcje internetowe jeśli spełnimy limit kwotowy wykonywanych transakcji, czyli 200 zł miesięcznie.

Bank Millenium i jego konto 360 stopni jest kolejnym na liście z moneyback. Tu limit to 5% przy płatności Blikiem lub 2% przy płatności kartą, czyli łącznie w roku możemy zyskać 360zł przez 6 miesięcy. Obsługa rachunku, karty i przelewy nic nas nie kosztują przy zasileniu miesięcznym konta kwotą 1000 zł i choć jednej płatności BLIK lub kartą.

mBank przygotował ofertę w ramach konta eKonto Standard. Tu moneyback sięga 2% z limitem premii miesięcznie 50 zł na okres 6 miesięcy. O warunkach programu można dopytać w banku, założenia są podobne jak w poprzednich bankach, tj. limit kwoty płatności lub BLIK i wpływ n rachunek określonej kwoty miesięcznie. Operacje wykonywane z rachunku są darmowe, podobnie jak obsług karty jeśli wykonamy nią minimum 5 płatności miesięcznie.

Wśród mniej popularnych banków na uwagę zasługuje Konto Jedyne Toyota Banku i Bliskie Konto Pocztowe Banku Pocztowego.

Przeprowadzając wiele transakcji z użyciem karty w punktach usługowych czy sklepach, takie rozwiązanie wydaje się być korzystnym. Zyskujemy nie tylko darmowe konto bankowe, ale i spore zniżki poprzez zwrot na rachunek określonych procentowo części płatności. Dlaczego by nie skorzystać 😊?