Ranking kredytów gotówkowych marzec 2015

Niecałe trzy tygodnie temu zakończyły się ferie zimowe. Wielu z nas zapewne aktywnie wypoczywało w gronie znajomych przyjaciół i rodziny. Niestety takie atrakcje niosą ze sobą konieczność poniesienia znacznych kosztów, które to mogły poważnie nadwyrężyć nawet najlepiej dobrany budżet domowy. Rozwiązaniem tego problemu może być uzupełnienie naszych finansów środkami pochodzącymi z kredytu lub pożyczki. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdziła gdzie można znaleźć najlepszy tego typu produkt.

Kredyty gotówkowe stanowią jeden z podstawowych produktów wykorzystywanych do szybkiej realizacji zamierzonych celów. Wynika to z faktu, że rozwiązania te są dostępne w każdym banku, a ubiegać się o nie mogą wszyscy Ci którzy posiadają dobrą historię kredytową i stałe wpływy na konto. Nie bez znaczenia jest również czas jaki mija od złożenia wniosku kredytowego do otrzymania pieniędzy przez klienta. W przypadku klientów własnych danej instytucji może on wynieść nawet kwadrans.

W celu znalezienia najlepszego kredytu gotówkowego przeanalizowano oferty opiewające na kwotę 5000 PLN na okres dwóch lat. Suma ta wydaje się być optymalna zważywszy na fakt, że budżet domowy klienta został ostatnio nadwyrężony wydatkami poniesionymi podczas ferii zimowych, a przed nim jest jeszcze wizja organizacji świąt wielkanocnych.

TOP5 kredytów gotówkowych na kwotę 5 tys. złotych, okres spłaty 24 m-ce
BankNazwa ofertyRataProwizjaRRSO
Raiffeisen PolbankKredyt Bezpieczny Korzystny230,72 zł0,00%10,47%
T-Mobile Usługi BankowePożyczka Gotówkowa231,48 zł4,99%10,83%
Getin Noble BankKredyt gotówkowy234,64 zł5,99%12,33%
eurobankTani kredyt z kontem236,68 zł10,70%13,31%
Bank SMARTSMART Kredyt Gotówkowy237,65 zł3,00%13,77%
Źródło: porównywarka finansowa Comperia.pl

 

Najlepszy kredyt gotówkowy można obecnie znaleźć w Raiffeisen Polbank, w T-Mobile Usługi Bankowe i w Getin Noble Banku. W każdej z tych instytucji roczna rzeczywista stopa oprocentowania nie przekracza poziomu 13 proc., przy czym w dwóch pierwszych wymienionych wynosi ona nawet poniżej 11 proc.

Ciekawie przedstawia się także poziom rat we wspomnianych zobowiązaniach, który to zamyka się kwotą 235 złotych.

Pierwszą piątkę najlepszych kredytów gotówkowych zamykają oferty oferowane przez eurobank i Bank SMART. Aktualne odczyty RRSO tych pożyczek wynoszą odpowiednio 13,31 proc. i 13,77 proc.

Kredyty gotówkowe to najlepszy sposób na szybką naprawę budżetu domowego. Trzeba jednak pamiętać, że pożyczki te, tak jak każde inne zobowiązanie trzeba spłacić. Dlatego decyzja o ich zaciągnięciu powinna zostać dokładnie przemyślana.

Autor: Jacek Kasperczyk
Comperia.pl